YFS

Home My YFS
National Competitions

National Competitions (628)

 
The draw for the fifth round of the inspiresport Scottish Youth FA Cup was made at Hampden on Wednesday evening.
 
The fourth round sees the number of teams left in the competition cut to 64, with the exception of a few fourth round games set to be played.
 
The full draw is as follows:
 
 
Dyce BC Whites vs Gleniffer Thistle
 
Dyce BC Blues vs Portobello CFA
 
Tynecastle FC vs Gairdoch United Golds
 
Blairgowrie or Dryburgh Athletic or Central Boys FA vs Spartans FC Youth
 
Larbert FC vs Salvesen CFC
 
Galston YFC vs Dunbeth FC
 
Montrose Youth vs Linwood Rangers
 
St Andrews BC vs Kennoway Star Hearts
 
Inverkeithing United vs Tynecastle FC Whites or Knightswood FC White
 
St Cadocs YC vs Airdrieonians Real BC
 
Milton vs Clarkston Athletic
 
Hutchison Vale vs Craigie Colts
 
Mossend FC vs Monifieth Athletic
 
Carolside SC or Scotland BC Central vs Blantyre SA Gold
 
Erskine YFC vs Sons of Struth

Giffnock SC vs Rossvale FC
 
 
All ties are due to be played on the weekend of 7/8 December. Good luck to all teams involved!
 
The draw for the fifth round of the inspiresport Scottish Youth FA Cup was made at Hampden on Wednesday evening.
 
The fourth round sees the number of teams left in the competition cut to 32, with the exception of a few fourth round games still to be played.
 
The full draw is as follows:
 
 
Jimmy Johnstone Academy vs Clarkston Athletic
 
EKYC vs Drumsagard FAC
 
LK Galaxy Blues vs Dalkeith Thistle
 
Edinburgh South CFC vs Dyce BC
 
Scotland BC or ES Galaxy vs Park Sports Project
 
Scone Thistle vs Glenburn MWFC or Edinburgh South Athletico
 
East End United BC vs Galston YFC
 
Lasswade Thistle vs AM Soccer Club
 
Thorn Athletic vs Tynecastle FC
 
Monifieth Athletic vs Milton Rovers
 
Rossvale FC vs Hillwood FC
 
Gairdoch United vs Salvesen CFC or Dunipace FC
 
Thistle Youth FC vs Villa Park FC
 
Arthurlie Juniors vs East End Lewis Youth
 
Ashfield Juniors vs Portobello CFA
 
Musselburgh Windsor vs Campsie FC or Sons of Struth Glasgow
 
 
All ties are due to be played on the weekend of 7/8 December. Good luck to all teams involved.
 
The draw for the third round of the Scottish FA Youth Cup was made earlier today at Hampden Park.
 
The draw sees holders Rangers, who enjoyed a spectacular 5-0 win over their Old Firm rivals Celtic in the last round, face a trip to Dingwall to take on Ross County.
 
The third round also sees a Tayside derby as St Johnstone host Dundee United.
 
The full draw is as follows:
 
 
Aberdeen v Montrose

Bonnyrigg Rose v Inverness Caledonian Thistle
 
Fraserburgh v Heart of Midlothian
 
Greenock Morton v Hibernian
 
Kilmarnock v Queen’s Park
 
Queen of the South v Partick Thistle
 
Ross County v Rangers
 
St Johnstone v Dundee United
 
 
All ties are due to be played on the 6th December.
Saturday, 09 November 2019 20:12

SWF Youth Cup Finals 2019 - Match Centre

Written by
 
 
DVD & Photo Souvenirs
 
Bronze (£12) - Match DVD (full game, presentation and interviews) - includes P&P.
Silver (£18) - Match DVD, glossy photo print (6'x4') & photo keyring - includes P&P.
Gold (£28) - Match DVD x 2, boarded frame photo print (8'x6'), digital copy of full game and photo keyring - includes P&P.
 
Package
Your Team
 
 
Match Coverage
 
U13 Final | 10:30am
Celtic FC v Hamilton Academical
 
U15 Final | 1:30pm
Celtic FC v Rangers FC
 
Post Match | Match Report | Photo Gallery | Interview | Video Highlights
U17 Final | 4pm
Aberdeen FCL v Celtic FC 
 
Post Match | Match Report | Photo Gallery | Interview | Video Highlights
 
The draw for the third round of the inspiresport Scottish Youth FA Cup was made at Hampden Park on Wednesday.
 
The third round sees the number of teams left in the competition cut to just 32, with the exception of a few teams still to play their third round games.
 
The full draw is as follows:
 
 
EKFC Gold vs Busby Amateurs or Tower Hearts
 
Linwood Rangers or Greenock High School vs Inverclyde Amateurs
 
Pollok Juveniles or Rutherglen Glencairn JFC vs Finnart BC
 
Drumchapel United vs Arthurlie Juniors or Johnstone Burgh
 
Larkhall Thistle vs Wishaw WW or Gartcairn FA
 
Clyde FC vs Shettleston Juniors
 
Cambuslang Rangers or Antonine FC vs Kilwinning Rangers or Dalziel BC
 
Harmony Row vs Pollok FC or Gourock AFC
 
 
Good luck to all teams involved!
 
The draw for the fourth round of the inspiresport Scottish Youth FA Cup was made at Hampden Park on Wednesday.
 
The fourth round sees the number of teams left in the competition cut to just 32, with the exception of a few teams still to play their third round games.
 
The full draw is as follows:
 
 
AM Soccer Club or Largs Thistle vs Kirkintilloch Rob Roy or EKFC Blue
 
Forfar West End or Banchory Boys vs Fraserburgh Link Up Falcons
 
Clydebank FC vs Stenhousemuir FC
 
Ayr Boswell Colts vs Leith Athletic Colts
 
St Peters FC vs St Andrews BC Reds
 
Baljaffray Inter vs Cambuslang Rangers or Edinburgh City
 
Mill United vs Rothes Juniors
 
Spartans FC Youth vs Letham SC Tangerines
 
Glenvale AFC vs Thornton Hibs
 
Braehead FC or Airdrieonians FC BC vs Arbroath CSC or Drumsagard FAC
 
Irvine United vs Fairmuir BC
 
Blackburn United CYFC vs Neilston Juniors Youth
 
Formartine United vs East Craigie Swifts
 
Weir Recreation AFC vs Valspar FC
 
Inverurie Locos vs Cove Youth FC
 
Vale of Leven vs Giffnock SC
 
 
All ties are due to be played on the weekend of the 16/17th November. Good luck to all teams involved!
 
The draw for the fourth round of the inspiresport Scottish Youth FA Cup was made at Hampden Park on Wednesday.
 
The fourth round sees the number of teams left in the competition cut to just 32, with the exception of a few teams still to play their third round games.
 
The full draw is as follows:
 
 
Bridgend BC or Portobello CFA vs Falkirk FCF Blue
 
Carnoustie Panmure vs Edinburgh City Whites
 
Wishaw WW vs Barrhead YFC Sky Blues
 
Johnstone Burgh vs Scone Thistle
 
Letham SC Tangerines or Bellfield Royals vs Westdyke CC
 
Cumbernauld Colts vs Gartcairn FA Blacks 
 
Fairmuir BC vs Dumbarton Riverside
 
Hillwood FC vs Dundee West
 
Kilwinning Rangers vs Tynecastle FC
 
Glenburn MWFC vs Houston United or Campsie FC
 
Westerton United vs Aberdour SDC
 
Monifieth Athletic vs Glenvale AFC
 
Hutchison Vale vs CBC Hilton
 
Hamilton Accies BC vs Barrhead YFC
 
Kennoway Star Hearts or Broxburn Diamonds vs Milton
 
Blantyre SA Black vs Claremont AFC
 
 
All ties are due to be played on the 16/17th November. Good luck to all teams involved!
 
The draw for the fourth round of the inspiresport Scottish Youth FA Cup was made at Hampden Park on Wednesday.
 
The fourth round sees the number of teams left in the competition cut to just 32, with the exception of a few teams still to play their third round games.
 
The full draw is as follows:
 
 
Motherwell FC CT or St Cadocs YC Saints vs Murieston United Blue
 
Forfar BC vs LK Galaxy
 
Bathgate Thistle Rovers vs Musselburgh Windsor 
 
Blue Brazil BC or Busby Amateurs vs Milton Rovers
 
Broxburn Athletic Colts vs Cumbernauld Colts FC
 
Thorn Athletic vs Kilwinning Rangers Blues
 
Kilsyth Athletic vs Mill United
 
Peebles FC vs Shettleston Juniors
 
Northstar CFC vs Dundee Celtic BC
 
Hampden BC vs Bridge of Earn or Kirkfield United
 
Hutchison Vale vs Glenrothes Athletic or Ferry Athletic
 
Milton Blacks vs Tynecastle FC or Galston YFC
 
Bridge of Don Thistle or Port Glasgow Orange vs Glenrothes Strollers or Larkhall Thistle Blue
 
Formartine United Youth or Dyce BC vs Westdyke CC
 
Glenvale AFC vs Dumbarton United
 
Dalry Thistle vs Coylton FC
 
 
All ties are due to be played on the weekend of the 16/17th November. Good luck to all teams involved!
 
The draw for the fourth round of the inspiresport Scottish Youth FA Cup was made at Hampden Park on Wednesday.
 
The fourth round sees the number of teams left in the competition cut to just 32, with the exception of a few teams still to play their third round games.
 
The full draw is as follows:
 
 
St Patricks SA vs Fairmuir BC
 
Banks O'Dee Albion vs Pro Football Academy
 
Galston YFC vs Cambusnethan Talbot CFC
 
Hutchison Vale vs West Park United
 
Gairdoch United or Bonnyton Thistle vs Hampden BC
 
Eddlewood BC vs Pitfour FC
 
Dyce BC vs Drumchapel United
 
OLM 2005 vs Rosyth FC
 
Giffnock North vs Erskine YFC or Bathgate Thiste Whites
 
Braehead FC vs Burnbank FC
 
Trondheim Athletic or Cambuslang FA vs Lasswade Thistle
 
Glenvale AFC or Thistle Weir vs West End Thistle
 
Livingston FC Community vs Kilwinning Rangers Blues
 
EK Caledonian Thistle vs Greig Park Rangers
 
East End Lewis Youth vs Riverside CSC
 
Blackburn United Black vs Cove BC
 
 
All ties are due to be played on the weekend of the 16/17th November. Good luck to all teams involved!
 
The draw for the fourth round of the inspiresport Scottish Youth FA Cup was made at Hampden on Wednesday evening
 
This stage sees the number of teams in the competition cut down to just 64, with the exception of those still to play their third round ties this weekend.
 
The full draw is as follows:
 
 
Linlithgow Rose vs Giffnock SC
 
Spartans FC Youth vs Cumbernauld Colts Blue
 
Dundee United SC vs Hutchison Vale
 
Finnart BC vs Galston YFC
 
Dyce BC Blue vs Dreghorn Moorfield FC
 
Glasgow Boys FC vs Inverkeithing United FC
 
Kirkfield United vs Larbert FC
 
Musselburgh Windsor vs Blantyre SA Gold
 
Blue Brazil BC vs Sons of Struth
 
EKFC Gold vs East End Lewis Youth or St Andrews BC
 
Milton vs Drumsagard FA
 
Kilsyth Amateur Juniors vs Leith Athletic Colts or Salvesen CFC
 
Kelso FC vs Forfar BC or Montrose Youth
 
Broughty United Pumas or Carolside SC vs Scotland BC Central
 
Dunbeth FC vs Rossvale United
 
Blairgowrie or Dryburgh Athletic vs Central Boys FA
 
Bonnyrigg Rose Whites or Carluke United vs Clarkston Athletic
 
KCFC Blasties vs Gleniffer Thistle
 
Airdrieonians Real BC vs Westdyke Thistle or St Andrews Colts
 
Clydebank FC or Blantyre SA Black vs East End Boys United or Portobello CFA
 
Craigie Colts vs Formartine United Youth
 
Stonehaven YFC vs Ardencaple BC or St Cadocs YC
 
Palace Park BC A vs Monifieth Athletic
 
Linwood Rangers vs Fraserburgh Link Up
 
Lochar Thistle vs Mossend FC
 
Erskine YFC vs Heston Rovers
 
Tynecastle FC vs Burnbank FC Black or Lothian Colts
 
Dyce BC Whites vs Thorn Athletic
 
Rossvale FC vs Cambuslang FC
 
Gairdoch United Golds or Holytown Colts vs Westdyke CC
 
Tynecastle Whites or Colony Park vs Knightswood FC White
 
Kennoway Star Hearts vs Gala Fairydean Rovers
 
 
All ties are due to be played on the weekend of the 16/17th November. Good luck to all teams involved!
Page 1 of 45