YFS

Home My YFS

SYFA Cup 2015/16 - R5 results roundup

Written by 
Results roundup from the Scottish Youth FA Cup games taking place on 5th/6th December 2015.
 
Under 13
 
R3
The Celtic BC P-P West Park United
 
R4
The Celtic BC/West Park United v Barrhead YFC
 
R5
Banks O'Dee Albion 2-0 Gleniffer Thistle
Drumsagard Football Academy Club P-P Arbroath Lads Club
Dyce BC 2-7 Spartans FC Youth Reds (pictured, right)
Glenvale AFC P-P Hutchison Vale
Leith Athletic 5-1 Cumbernauld Colts
Lewis United P-P Musselburgh Windsor
The Celtic BC/Barrhead YFC vs Wolves FC (11/12th Dec)
Westerton United P-P Inverkeithing Hillfield Swifts Whites
 
Under 14
 
R4
Fairmuir Boys Club P-P Harmony Row YC 
Ayrshire Rosebank United 5-7 Bonnyrigg Rose 
Jeanfield Swifts Black 5-2 Paisley FC
Jimmy Johnstone Academy 1-2 Jerviston FC (AET)
KSC Barca 0-7 Wolves FC
 
R5
Bonnyrigg Rose vs Jerviston Football Club (11/12th Dec)
Culter Colts 1-4 Tynecastle FC
EKFC Blue 3-0 Blantyre Soccer Academy
Fairmuir Boys Club/Harmony Row vs Blue Brazil
Hutchison Vale 0-1 Syngenta Juveniles
PFD United vs Jeanfield Swifts Black (11/12th Dec)
Spartans FC P-P Glenvale AFC
Tynecastle FC Colts vs Wolves FC (11/12th Dec)
 
Under 15
 
Blue Brazil P-P Lewis United
Broxburn Athletic Colts 0-3 Mill United
BSC Glasgow 2-0 Edinburgh City Whites
Clydebank FC 0-4 Hutchison Vale
Edinburgh City Real 1-8 Edina Hibs
Glenrothes Athletic P-P Drumsagard FA
Longniddry Villa P-P Rangers SABC
Rossvale Madrid P-P Forfar Boys
 
Under 16
 
R4
Lochgelly Albert Colts 4-1 Harmony Row
NCR Youths 0-6 Hutchison Vale
 
R5
Banks O'Dee Albion 2-1 Ayr Boswell (AET)
Blackburn United 1-2 Gleniffer Thistle
Crosshouse Boys Club 9-1 Glenburn Miners Welfare
Drumsagard FA 1-2 Monifieth Athletic
Lewis United vs Lochgelly Albert Colts (11/12th Dec)
Tynecastle FC P-P Rothes Juniors
PFD United P-P Fauldhouse United
Rossvale FC vs Hutchison Vale (11/12th Dec)
 
Under 17
 
R2
Discovery P-P Craigie Thistle
 
R3 
Broxburn Athletic Colts v Discovery/Craigie Thistle
 
R4
Broxburn Athletic Colts/Discovery/Craigie Thistle v Clydebank FC
Burntisland Shipyard P-P St Peters FC
East Stirlingshire P-P Musselburgh Windsor
Blairgowrie Youth P-P Coltswood Athletic
 
R5
Barrhead YFC Yellow P-P Tynecastle FC
Broxburn Athletic Colts United/Clydebank FC vs Mill United
Burntisland Shipyard/St Peters FC vs Hutchison Vale
Culter Boys Club P-P Hillwood Boys Club
Dundee West vs Blairgowrie Youth/Coltswood Athletic
East Stirlingshire/Musselburgh Windsor vs Valspar FC
Fraserburgh Link Up 2-1 Hamilton Accies
Wishaw Wycombe Wanderers vs Airdrie United (11/12th Dec)
 
Under 19
 
R4
Campsie FC P-P Arsenal BC
Grahamston FC P-P Broughty United YFC
Thornton Hibs 0-4 East Kilbride FC Gold
 
R5
Antonine Blacks/Arthurlie Juniors vs Moorlands BC
Grahamston FC/Broughty United vs Tynecastle FC
Hutchison Vale vs Campsie FC/Arsenal BC 
Leith Athletic P-P Fauldhouse United Juniors
Loanhead Miners 1-2 Broxburn Athletic Colts (AET)
Renfrew FC 7-0 Girvan Youth
EKFC Gold vs Dalziel BC (11/12th Dec)
Whitletts Victoria P-P Albion Rovers FCBC
Login to post comments